LATEST ARTICLES

PDK akuzon Kurtin për mos punë: Nuk solli asgjë të re as në dialog

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka adresuar një sërë kritikash ndaj kryeministrit Albin Kurti, në lidhje me dialogun...

“Serbia paramilitarët e vrarë i futi në listat e civilëve të vrarë e zhdukur...

Serbia vazhdimisht kishte inskenuar raste dhe incidente të ndryshme për t’ia faturuar UÇK-së. Rastin Panda e kishte konfirmuar edhe Presidenti aktual i Serbisë Vuçiq....

“S’ka akuza personale, 10 mijë faqe fotokopje nga Facebook, Haga do t’i përdorë ndaj...

MERO BAZE: Ndërtesa e paraburgimit e Gjykatës Speciale për Kosovën, fshihet pas një spitali policor antinarkotikësh, në periferi të Hagës dhe prej një viti është...

‘Lufta në BDI do të përshkallëzohet’: Musa Xhaferi ultimatum Ali Ahmetit i cili nuk...

“Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi dhe disa ministra të tjerë të japin dorëheqje ose t’i ndryshojë kryetari Ali Ahmeti, përndryshe lufta në BDI do...

Nëse nuk ma qel kameren une e pij varekinin, kështu më tha shqiptarja –...

Nëse nuk ma qel kameren une e pij varekinin, kështu më tha shqiptarja – Rasim Avdyli Nëse nuk ma qel kameren une e pij varekinin,...

Bie nga ballkoni i një ndërtese, vdes aksidentalisht një 11-vjeçare

Një vajzë 11-vjeçare dyshohet se ka vdekur sot aksidentalisht në Shtime. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e...

Dhëndri nuk e duron nusen, shikoni çfarë i bën

Një video e publikuar në Facebook, shfaq momentin e pakëndshëm por qesharak në një dasmë. Videoja, tregon momentin kur dhëndri dhe nusja shijojnë tortën e...

E dhimbshme: Pas 14 vitesh punë, mësuesi largohet nga Kosova – Shkon në Gjermani...

Mësuesi Blerim Morina ka hequr dorë nga profesioni i tij pas 14 vitesh përvojë pune, për të migruar në Gjermani. Kolegu i tij, Adil...

Aeroplani goditet nga rrufeja, detyrohet të bëjë ulje urgjente

Një aeroplan i kompanisë “EasyJet”, është goditur nga rrufeja. Ai ishte nisur nga Milano për në Napoli, por u detyrua të bënte ulje urgjente. Në...

Plas sherri mes të afërmve të dhëndrit dhe nuses, shkaku ishte kënga e valles

Një ngjarje e çuditshme ndodhi gjatë mbrëmjes së djeshme në një lokal dasmash në Stamboll. Ndërkohë që çifti po kërcente, plasi një përleshje fizike...