Wednesday, May 18, 2022

Sport

Tyson Fury nxit Wilder që të kthehet për t’i fituar titujt: Do të doja të përballej me Usyk apo Joshua

Kampioni i WBC në peshat e rënda në boks, Tyson Fury ka përmendur përsëri ish-rivalin e tij, Deontay Wilder. Fury beson se boksieri amerikan duhet të kthehet në ring dhe të marrë titujt e tij të dikurshëm, madje të shkojë edhe më tutje. ‘Gypsy King’ beson se ‘Bomberi i Bronztë’ është boksieri i dytë më […]

Kaq para i kushtoi Televizionit Publik transmetimi live i duelit Tyson Fury-Dillian White

Radio Televizioni i Kosovës (RTK) ka paguar katër mijë euro për transmetimin direkt të ndeshjes mes Tyson Furyt dhe Dillian White, ndërsa tenderin për këtë transmetim e ka fituar operatori ekonomik nga Shqipëria ‘Smart Solutions’. Me fillim nga ora 23:00 pritet të filloj dueli ‘i zjarrtë’ ndërmjet Furyt dhe White në stadiumin kombëtar të Anglisë […]

Opinione