Mbrëmë rreth mesnatës dy policë janë plagosur në komunën e Skenderajt.

Në rast është raportuar se ishte i përfshirë edhe ish-nënkryetari i Komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtaku, djemtë dhe vëllezërit e tij.

Avokati i Lushtakut, Artan Qerkini, ka thënë se klienti i tij nuk e ka përdorur armën.

“Deri më tani nga informacionet që kam mund të ju konfirmojë z. Lushtaku nuk e ka përdorur armën. Nuk mund të jap informacione më shumë sepse rasti është në procesin e hetimit”, ka thënë Qerkini për “Klan Kosovën”.

Sipas tyre njëri nga policët ka marrë plagë në këmbë nga arma e zjarrit derisa tjetri është lënduar nga një mjet i fortë.

Të dy policët janë jashtë rrezikut për jetë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here