Mbretëria e Bashkuar do të dërgojë mjete të blinduara kundërajrore në Ukrainë për të ndihmuar forcat e Kievit në mes të tensioneve të shtuara në lindje të vendit.

Automjetet Stormer janë të afta të lëshojnë raketa anti-ajrore Starstreak të cilat mund të përdoren për të shënjestruar aeroplanë dhe helikopterë.

Boris Johnson pritet të bisedojë me aleatët, përfshirë presidentin amerikan Joe Biden, të hënën për të diskutuar mbështetjen perëndimore për Ukrainën pasi Rusia rriti përpjekjet për të kapur rajonin e Donbasit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here