Kryesore

S’ka më durim në SHBA: Kosova e Serbia të ulen menjëherë...

0
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë lëshuar një komunikatë të ashpër sonte pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për një lloj shtyrje të afatit...

QUINT-i ia shuan sërish kureshtjen e moçme Kurtit – i tregojnë...

0
“Nuk ka trystni mbi mua”, deklaronte dy vite më herët kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Mirëpo, ai veçse ka filluar ta provojë e presionit...

Opozita bën thirrje që çështja e targave të jetë në koordinim...

0
Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) i kanë bërë thirrje kryeministri Albin Kurti që çdo vendim për targat...

Grenell: Mendoj se shumicës së amerikanëve po u mungon Hashim Thaçi

0
Ish-emisari amerikan për dialogun, Richard Grenell është pyetur për raportin e tij me kryeministrin Kurti, për të cilin ai jo rrallë herë ka kritika...

‘Brigada e Veriut’ grupi kriminal që po ‘terrorizon’ serbët në veri...

0
Targat e Republikës së Kosovës u bënë shkak që në këtë vend në Leposaviq t’i digjej tërësisht vetura qytetarit Nikola Colakoviq. “Në qendër të Leposaviqit...

Limaj: Kurti s’mund ta ndryshojë historinë, çliruesit e Kosovës janë Thaçi,...

0
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se kryeministri aktual, Albin Kurti nuk mund ta ndryshojë historinë. Ai ka thënë se çliruesit e...

“Planin që i kanë ofruar Kurtit, Thaçi e ka refuzuar para...

0
Aktivisti, njëherësh ish luftëtari i Batalionit të Atlantikut z. Uk Lushi ka treguar se planin franko-gjerman e ka refuzuar Kosova para shpalljes së Pavarësisë. Ai...

Vendimi për targat, reagon Lista Serbe: Shqiptimi i parë i gjobës...

0
Lista Serbe i ka reaguar kryeministrit të vendit, Albin Kurti, në lidhje me vendimin e ri të qeverisë për targat, në të cilin vendim...

Komandanti i KFOR-it porosi Rakiqit: Të shmangen veprimet e njëanshme

0
Komandanti i KFOR-it gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia, u takua me Goran Rakiq, kryetar i Listës Serbe dhe kryetarët e katër komunave veriore të Kosovës,...

Kurti u bën sërish thirrje serbëve që t’i konvertojnë targat nga...

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sërish u ka bërë thirrje qytetarëve serb që t’i konvertojnë targat në RKS. Tani që kanë mbetur edhe pak ditë...

RECOMMENDED VIDEOS

POPULAR