Kryesore

25 vjet nga luftimet e para frontale ndërmjet UÇK-së dhe forcave...

0
Më 25 nëntor 1997 forcat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës të drejtuara nga komandanti legjendar, Adem Jashari, sulmuan forcat e policisë serbe në Vojnik,...

Molliqaj: Jemi kundër planit franko-gjerman, zgjidhja është korrigjimi i kufijve

0
Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, ka thënë se janë kundër planit franko-gjerman, pasi si i tillë nuk ka njohje reciproke me Serbinë,...

Arrihet marrëveshje për targat mes Kosovës dhe Serbisë

0
Kryediplomati evropian, Josep Borrell ka deklaruar se është arritur marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë sa i përket normalizimit të situatës pas tensioneve të fundit. Përmes...

Zelensky kërkon mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për...

0
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky po kërkon një takim urgjent të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara pas sulmeve të fundit ruse në infrastrukturën...

Me fjalë prekëse, Besian Mustafa e përkujton babanë në 22 vjetorin...

0
Deputeti i LDK-së, Besian Mustafa e ka kujtuar babanë e tij të ndjerë, Xhemail Mustafën në 22-vjetorin e vrasjes së tij. Deputeti i LDK-së përmes...

Tahiri për uljen e pagave: Kjo s’mund dhe s’duhet të lejohet

0
Abelard Tahiri, kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, ka reaguar në lidhje me vendimin e qeverisë për uljen e pagave në...

Knaus: Bashkimi Evropian bullizon Kurtin si ish i burgosur i Millosheviqit,...

0
Presidenti i Iniciativës Evropiane për Stabilitet, Gerald Knaus, ka hedhur një sërë kritikash ndaj Bashkimit Evropian, për qasjen që kjo e fundit ka ndaj...

Berisha thotë se dërgimi i njësive speciale vitin e kaluar në...

0
E deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha, vlerësoi se ky ishte një plan i harmonizuar mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe...

Putini i sëmurë? Pamjet e fundit e shfaqin në gjendje jo...

0
Disa pamje gjatë takimit të Vladimir Putin të martën tregonin se presidenti rus dukej në gjendje jo të mirë shëndetësore. Ai shihet teksa mbahet në...

Mblidhet KPK pas vendimit të qeverisë për pagat, merr këtë vendim

0
Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), i udhëhequr nga Kryesuesi Jetish Maloku, ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm ku është diskutuar vetëm një pikë e rendit...

RECOMMENDED VIDEOS

POPULAR