Kryesore

‘Republika e tretë’ e Albin Kurtit vlon nën trysninë e SHBA...

0
Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian iu janë shterur burimet e durimit me qeverisjen kosovare të kryeministrit Albin Kurti si duket. 48...

Partia Serbe e Kosovës: Vuçiq urdhëroi që mos të prodhohen, e...

0
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi dhe Drejtori i ashtuquajturës Zyre për Kosovën, Petar Petkoviq po vazhdojnë bisedimet në Bruksel me prezencën e Përfaqësuesit të...

Rikthehet Prindoni, i nervozuar i reagon Hysenit: I pamoralshëm, ngacmues, shkatërrimtar

0
Bashkëshorti i presidentes Osmani, Prindon Sadriu, i është rikthyer jetës së Facebookut duke i reaguar ish-ministrit të Jashtëm, Skender Hyseni. Reagimi i Sadriut ka të...

Mozzik publikon video duke kënduar Marshin e UÇK-së

0
Rep-artisti, Mozzik së fundmi ka publikuar një video duke kënduar Marshin e UÇK-së. Në një postim në “Facebook”, artisti u shfaq bashkë me disa persona...

Paralajmërimi i deputetit serb: Serbinë e pret “ferri”, pasojat janë të...

0
Deputeti i koalicionit serb (Zajedno-Moramo) Nebojsha Zelenoviq tha se “nëse Serbia nuk merr një vendim për të mbështetur luftën heroike të popullit ukrainas për...

Serbia sot nxjerr në protestë të gjitha gratë dhe nënat serbe...

0
Lista Serbe ka paralajmëruar tubim për sot (e mërkurë) në ora 15:00 në pjesën veriore të Mitrovicës, është bërë e ditur në një fjalim...

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen të mërkurën në Bruksel

0
Kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi (majtas) i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak dhe kryenegociatori i Serbisë, Petar Petkoviq. Burimet diplomatike i kanë...

Basha e quan “specie të rrallë” Hysenin, thotë se UNESCO do...

0
Deputeti i VV-së, Dimal Basha, i ka reaguar Skender Hysenit, pasi ky i fundit krahasoi qëndrimet e presidentes Osmani me ato të Millosheviqit, sa...

Baraliu: Borrell është racist, s’do diskutoja me të po të isha...

0
Analisti nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Bleron Baraliu ka thënë se shtyerja e çështjes së targave për 10 muaj nga ana e Kurtit...

Hyseni krahason qëndrimet e Vjosa Osmanit me ato të Millosheviqit

0
Pas përfundimit të takimit në Bruksel mes Kosovës e Serbisë, kryeministri i vendit Albin Kurti, gishtin e drejtoi nga përfaqësuesi i BE-së Josep Borrell,...

RECOMMENDED VIDEOS

POPULAR