Kryesore

FSK’ja dhe Policia e Kosovës parakalojnë sot në shesh, bëhet thirrje...

0
FSK’ja dhe Policia e Kosovës parakalojnë sot në shesh, bëhet thirrje për dalje masive Me rastin e 17 Shkurtit, Ditës së Pavarësisë, nesër në kuadër...

Momenti historik kur Hashim Thaçi shpalli Kosovën shtet të pavarur

0
Sot bëhen 14 vite prej shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.   Me 17 shkurt 2008, leximin e deklaratës së Pavarësisë e bëri kryeministri atëhershëm, Hashim Thaçi....

Escobar para senatorëve amerikanë: Vendimet e këqija të Kurtit e lanë...

0
Senatorët amerikanë në Komitetin për Punë të Jashtme sot po diskutojnë për Ballkanin Perëndimor. Emisari i SHBA-së në këtë rajon, Gabriel Escobar para kolegëve...

Ushtarët e UÇK-së në 1999 duke i kënduar Thaçit, Veselit, Klarkut...

0
Bombardimet kishin filluar dhe liria ishte më afër se asnjëherë më parë. Në Zonën e Nerodimes ushtarët ishin mbledhur dhe me rimat e tyre fantastike...

Escobar troç para Senatorëve: Asociacioni nuk është pengesë, dialogu po zhvillohet...

0
Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme, Senatori Bob Menendez, i kërkoi shpjegim Zëvendës asistentit të Sekretarit Amerikan, Gabriel Escobar, rreth presionit të shtuar...

Historinë askush s’mund ta ndryshojë, dielli do të lindë përsëri

0
Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka publikuar në llogarinë e vet në “Facebook” një fotografi të ish presidentit Hashim Thaçi në kohë të luftës. Mbi...

“Po rrezikohet drejtësia” – Avokati i Thaçit ngre alarmin për një...

0
Një çështje e intervistimit të dëshmitarëve në Speciale po e shqetëson avokatin e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, Greogory Keohe në Hagë. Protokolli i propozuar...

Çka po ndodh? Rusia lajmëron largimin e trupave nga Krimea

0
Qeveria ruse ka njoftuar se stërvitjet ushtarake në Krimenë e aneksuar nga Moska, kanë përfunduar. Kështu ka bërë të ditur përmes një njoftimi, Ministria ruse...

Qerim Kelmendi: Mujë Krasniqi kishte respekt për Thaçin e Veselin, më...

0
Njëri nga luftëtarët më të hershëm të UÇK-së, tanimë i ndjeri Heroi Qerim Kelmendi, në vitin 2015 e kishte bërë një status në profilin e...

Me Biden-in në krye, SHBA-ja e shton presionin ndaj Serbisë për...

0
Thirrjet për përpjekje në zgjidhjen e mosmarrëveshjeve të kahmotshme midis Serbisë dhe Kosovës, rreth njohjes së pavarësisë së kësaj të fundit, vazhdojnë të...

RECOMMENDED VIDEOS

POPULAR