Lajme

Lajme

“Zajednica s’kalon” – Deputeti i VV-së akuzon amerikanët se morën premtime...

0
Deputeti i VV-së, Artan Arbashi, ka reaguar ndaj një kolumne të emisarit të SHBA-ve për dialogun, Gabriel Escobar si dhe këshilltarit special të Departamentit...

Scholz: Pavarësisht dërgimit të tankeve, Gjermania nuk është palë në Ukrainë

0
Vendimi i fundit i Berlinit për të furnizuar Kievin me tanke nuk e bën Gjermaninë një palë të drejtpërdrejtë në konfliktin në Ukrainë, riafirmoi...

Abdixhiku: Kosova po zbrazet, veç sot u larguan 134 persona

0
Kryetari i LDK-së Lumir Abdixhiku thotë se nga bashkëbisedimi me diplomatë të huaj, kuptoi se vetëm gjatë vitit 2022, mbi 49 mijë kosovarë janë...

Ramabaja: Nuk e shoh Kosovën si Republikë të përjetshme

0
Analisti Sadri Ramabaja, ka thënë se është i të njejtit mendim me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama për raportin në mes të Kosovës dhe...

Abazoviqi i jep mbështetje Kurtit në lidhje me Asociacionin

0
Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, i ka dhënë mbështetje kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në lidhje me çështjen e Asociacionit të komunave...

A do të dezertojë Kurti përsëri, viktimizimi dhe gjetja e një...

0
Informacionet nga kampi i kryeministrit Kurti, nëse nuk janë spekulime, agjetacion e propagandë, n’a thonë se ai tashmë e ka përgatitur letrën e dorëheqjes,...

Kërcënimi me vrasje i Dick Martyt: Zvicra thotë se s’i mori...

0
Kur kanë kaluar tash e sa muaj nga kërcënimi i ish-senatorit zviceran, Dick Marty, ky i fundit po vazhdohet të ruhet nga Policia e...

Ekonomistët thonë se mos stabiliteti politik në Kosovë, paraqet problem për...

0
Projektligji për Investime të Qëndrueshme, ka për qëllim të rregullojë promovimin, përkrahjen dhe mbrojtjen e investimeve dhe eksporteve të qëndrueshme në Kosovë. Përfaqësues të...

Zbehet akuza ndaj ish-shefit të FBI: ‘New York Times’, Nuk punonte...

0
Ndonëse gjyqi ndaj ish-zyrtarit të FBI po zhvillohet ne Shtetet e Bashkuara të Amerikës, një përplasje e fortë po ndodh edhe në Tiranë, pasi...

Militanti i VV’së del hapur: ‘Jam anti-amerikan, Escobarin nuk e kisha...

0
Fryma anti-amerikane në Kosovë ka disa vite që po kultivohet, kryesisht nga militantët e Lëvizjes Vetëvendosje të frymëzuar nga lideri i kësaj partie, Albin...

RECOMMENDED VIDEOS

POPULAR