Thursday, September 29, 2022

Lajme

Lajme

Ministrja që tha “izoloni shtëpitë” del se e ka të siguruar...

Gjatë ditëve të fundit është thënë se kriza energjetike do të vazhdojë edhe më tej, madje, janë bërë paralajmërime se Kosovën e pret një...

Dauti: Ollbrajt i tha kryediplomatit italian: Mshile gojën se nuk t’vet...

Analisti Daut Dauti, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar pas deklaratave të kryeministres së sapozgjedhur të Italisë, Giorga Meloni. Dauti ka thënë se Meloni,...

Kadare: Nëna Tereze e thirri Clintonin, i tha bëjë diçka për...

“Nënë Tereza ka marrë në telefon Bill Clintonin dhe i ka thënë: Biri im bëj diçka për shqiptarët e mi”, ka thënë më parë...

Majko nga Haga: Nuk është dramë personale e Thaçit e të...

Të enjten e 29 shtatori në Hagë  ndodhën Ish-presidentët e Shqipërisë, Alfred Moisiu, Rexhep Meidani dhe Bamir Topi si dhe ish-kryeministri shqiptar Pandeli Majko,...

Ish kreu i CIA-s: Ukraina do të fitojë dhe Putini do...

Gjeneralët më të mirë të botës admirojnë aftësinë e Forcave të Armatosura të Ukrainës në fushën e betejës. Kundërofensiva e mbrojtësve tanë është tashmë një...

Gjermanët po armatosen deri në dhëmbë! Berlini blen avionët më të...

Bundeswehr-i gjerman do të blejë avionë të rinj Iuftarakë dhe 60 helikopterë. Bëhet fjalë për aeroplanët F-35 të kompanisë “Lockhead” me vlerë tetë miliardë euro...

Polici serb: Anëtarët e Ministrisë serbe kanë kryer krime monstruoze në...

Redaksisë së portalit e-novine i është lajmëruar polici Petar Dordevic (Gjorgjeviq) i cili akuzoi anëtarët e Ministrisë serbe të Punëve të Brendshme se kanë...

Gjykata merr vendimin e fundit për 5 të dyshuarit për dhunimin...

Ekrem Rexhepi (26-vjeç), Shkëlqim Kameri (19-vjeç) dhe tre të miturit G.R.,(vëllai i Ekrem Rexhepit)., Xh.S., dhe G.J., të dyshuar për dhunimin e vajzës 11-vjeçe...

Çka po ndodhë? Deputeti i VV-së tregon a u ul kah...

Gjatë seancës së sotme parlamentare, janë diskutuar një sërë çështjesh përfshirë edhe krizën në energji. Një gjë që morri vëmendjen e mediave, ishte momenti kur...

Majko nga Haga: Nuk është dramë personale e Thaçit e të...

Të enjten e 29 shtatori në Hagë ndodhën Ish-presidentët e Shqipërisë, Alfred Moisiu, Rexhep Meidani dhe Bamir Topi si dhe ish-kryeministri shqiptar Pandeli...

Lajmet e

Më të lexuarat