Lajme

Lajme

‘Tash ke punë o me Hashimin’: Të rinjtë nga Suhareka i...

0
Disa të rijnë në Suharekë janë mbledhur në një vend dhe kanë kënduar me çifteli për dy ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK),...

Vrasja e Triumf Rizës: Mbyllet për publikun dëshmia e Adelina Ismailit...

0
Në seancën e së enjtes në Gjykatën Themelore në Prishtinë, trupi gjykues mori vendim që të mbyllet për publikun dëshmia e Adelina, Ema dhe...

Burri dënohet me burgim të përjetshëm pasi shtyu gruan e tij...

0
Një burrë që e shtyu gruan e tij shtatzënë nga një shkëmb duke i shkaktuar vdekjen për të marrë sigurimin e jetës, është dënuar...

Situata me targat, KFOR’i: Të gatshëm të ndërhyjmë nëse rrezikohet siguria...

0
Edhe tri ditë kanë mbetur për qytetarët serbë që janë të interesuar t’i konvertojnë targat ilegale në RKS. Në vizitat e fundit në Kosovë,...

Ish-ministrja e Jashtme mbështet vendim e ri për targat: Serbia mbeti...

0
Ish ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj, ka përshëndetur vendimin e ri të qeverisë së për targat. Përmes një postimi në Facebook, ajo ka...

Vuçiq: QUINT-i dhe BE-ja thonë se veprimi i Kosovës për targat...

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë pas seancës së Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Serbisë se sot në mëngjes ka dëgjuar kërkesat e...

Hyseni për shtyrjen e afatit të targave: Kurti humbi rastin të...

0
Hyseni për shtyrjen e afatit të targave: Kurti humbi rastin të tregohej burrështetas dhe të përfitonte diplomatikisht Ish-kryediplomati dhe ish-ministri i Brendshëm i Kosovës, Skender...

U provua në Çeçeni 20 vjet më parë: ç’është një “bombë...

0
Qëllimi parësor i të ashtuquajturave “bomba të pista”, për të cilat flitet shumë këto ditë, është të mbjellin frikë, panik dhe konfuzion duke lëshuar...

Inteligjenca britanike: Rusët kanë kaluar në mbrojtje totale

0
Ministria britanike e Mbrojtjes publikoi raportin e fundit të inteligjencës së saj ushtarake për situatën në Ukrainë. Aty thuhet se rusët po përforcojnë forcat e...

Historia e presidentit amerikan që gati filloi luftën bërthamore: U bë...

0
Në fund të shekullit të 20-të, frika e shpërthimit të një lufte bërthamore ishte në kulmin e saj. Lufta e Ftohtë krijoi një klimë ku...

RECOMMENDED VIDEOS

POPULAR