Thursday, September 29, 2022

Lajme

Lajme

Kurti ankohet: Prej 170 në 500 është rritje shumë e madhe...

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti, ka folur mbrëmë për rritjen e pagës minimale. Sipas Kurtit, rritja e pagës minimale prej 130 dhe 170 euro...

Gratë e Mitrovicës luanin me gurë deri në syfyr, hoxha Enis...

Gjatë muajit të Ramazanit, një lokal në Mitrovicë nisi të ofrojë mundësi që edhe gratë e qytetit bashkë me burrat të kalojnë kohën deri...

Lushtaku: Cilin vendim të rëndësishëm e ka marr Kurti, mos i...

Besarta Hoti Sami Lushtaku një nga figurat më me peshë elektorale në Partinë Demokratike, ka komentuar punën një vjeçare të udhëheqësisë së Albin Kurtit, por...

Ukraina përdor mini-blindat futuristike për të shkatërruar tanket gjigante ruse, madje...

Ushtarë të Ukrainës janë parë së fundmi duke përdorur blinda të vogal raketore të stilit kinematografik “Fury Road” për të shpërthyer tanket monstruozë rusë...

Nura: Ademi i ka ndëgjuar 2-3 policë duke hyrë tek shkallët...

Bashkëluftëtari i komandantit legjendar Adem Jashari, Jakup Nura në Frontal të T7 ka rrëfyer sulmin që policia serbe ka ndërmarrë para 29 viteve më...

Anija japoneze goditet nga një raketë ruse në brigjet e Ukrainës

Një anije mallrash në pronësi japoneze u godit nga një raketë në brigjet e Ukrainës në Detin e Zi të premten, duke lënë të...

Sulmi në fabrikën e çelikut Azovstal/ Zelensky: Rusët shkelën marrëveshjet për...

Vendi i fundit i rezistencës në Mariupol, fabrika e çelikut Azovstal, është sulmuar tashmë nga forcat ruse, pasi disa të strehuar në uzinë u...

Ish-komandanti Koshares zbulon marrëveshjen që kishte me Nasim Haradinajn e Agim...

Në emisioni Kojshia Show, ishte mysafir ishte komandanti i Koshares, Rrustem Berisha. Berisha ka folur për njohjen që ka pasur me Agim Ramadanin. Ai thotë se...

Abelard Tahiri: Mos të vazhdohet me seancën plenare, pa u themeluar...

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka kërkuar fjalën në fillim të seancës së Kuvendit të Kosovës. Ai kërkoi që...

Alarm në Ukrainë! Bjellorusia nis stërvitjen ushtarake në Kiev

Bjellorusia, një aleat i ngushtë rus dhe fqinj i Ukrainës në veri të saj, ka nisur stërvitjet ushtarake në shkallë të gjerë. Kjo lëvizje...

Lajmet e

Më të lexuarat