Thursday, September 29, 2022

Lajme

Lajme

Ushtria ukrainase thotë se kanë rrëzuar edhe një aeroplan tjetër të...

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës ka bërë të ditur se ka rrëzuar një aeroplan të gjashtë rus, këtë herë në...

NATO dakordohet të shtojë forcat ushtarake në pjesën lindore të Aleancës

Pas zhvillimeve të fundit në kuadër të Ukrainës dhe Rusisë, të dërguari te NATO-s kanë rënë dakord të forcojnë forcat ajrore, tokësore dhe detare...

Pamje: Rusia lanson raketat e para drejt Ukrainës

Mbrëmë kanë nisur sulmet e para të rusëve drejtë Ukrainës. Kjo pas urdhrit të presidentit rus, Vladimir Putin, për një operacion ushtarak brenda territorit të...

Ministri i Mbrojtjes i Ukrainës i bën thirrje popullit të kap...

Ministri i Mbrojtjes së Ukrainës, Oleksiy Reznikov i ka bërë thirrje popullit që të kapin armët në luftën kundër Rusisë. Ai tha se i madh...

Rubla ruse bie për tokë, rusët fillojnë t’ia shohin sherrin Putinit

Monedha ruse rubla dhe tregjet e aksioneve po humbin vlerën pasi Rusia njohu të ashtuquajturat administrata të separatistëve pro-rusë në Ukrainën lindore. Me përshkallëzimin e...

Rrena sllave/ “Ukraina e sulmon Rusinë”, ky ishte titulli i tabloidit...

“Ukraina e sulmon Rusinë”, ishte titulli i tabloidit kryesor të Serbisë “Informer” në numrin e së martës 22 shkurtit. Rusia të hënën njohu pavarësinë e...

‘Mos e vet se t’kallxon vet’: Shefi i spiunëve të Rusisë...

Shefi i shërbimit të inteligjencës së jashtme ruse, Sergey Naryshkin, ishte fort në siklet pasi rrëshqiti keq dhe zbuloi tashmë metodologjinë e pushtimit dhe...

Britania do t’i ofrojë Ukrainës ndihmë vdekjeprurëse ushtarake

Britania tha se është e gatshme që t’i ofrojë Ukrainës mbështetje shtesë ushtarake, përfshirë armë mbrojtëse vdekjeprurëse si dhe garanci për kredi, me qëllim...

“Në Kosovë nafta po hollohet dhe po përzihet, institucionet po i...

Sot, rrjeti i Organizatave jo-Qeveritare (AVONET) ka mbajtur një aktivitet pranë Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë ku kanë protestuar kundër informalitetit dhe mungesës së...

Dramë në rrugët e Maqedonisë së Veriut, shoferi ther një polic...

Gjatë ditës së djeshme në Resnje janë sulmuar disa policë, njëri prej të cilëve është therur, ndërsa dy të tjerë janë goditur me veturë. E...

Lajmet e

Më të lexuarat