Thursday, September 29, 2022

Lajme

Lajme

Ish-presidentët shiqptarë nga Haga: Kjo është lufta e fundit e drejtuesve...

Ish-presidentët shqiptarë takuan sot Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Rexhep Selimin e Jakup Krasniqin në qendrën e paraburgimit në Hagë. Ata deklaruan se qëllimi i...

Duhet t’i marrim seriozisht fjalët e Putinit, thotë ish-kancelarja gjermane Angela...

Ish-kancelarja gjermane, Angela Merkel, paralajmëroi se marrja seriozisht e fjalëve të Vladimir Putin është “shenjë e mençurisë politike” dhe jo dobësi. Sipas Euronews, përcjell Telegrafi,...

Merovci: Rugova kishte marrëveshje me amerikanët që lufta nuk bon me...

Rrëfimi i Adnan Merovcit për Oral History Kosovo. Adnan Merovci: Osht’ i zhdukun, për këtë arsye s’mundet me u përmend si dëshmitar. Sot si dëshmitar...

Po kërcenin së bashku, ky është momenti kur vajzat në Brazil...

Disa vajza ishin me fat që shpëtuan vetëm me gërvishtje të vogla pasi kanë rënë në një gropë në oborrin e një shtëpie në...

‘Krejt punët në vijë në sektorin publik’: Kurti tha se duhet...

Kryeministri Albin Kurti në seancën e Kuvendit replikoi me deputetët e opozitës sa i përket qeverisjes së tij dhe ikjes së mjekëve dhe infermierëve...

Gafa e prezantueses së televizionit publik të Serbisë, hitin e reperit...

Duke raportuar për vdekjen e reperit amerikan Coolio, prezantuesja e televizionit publik të Serbisë në programin e mëngjesit ka bërë një gafë derisa po...

Këto janë dy vajzat e zhdukuara që nga data 23 shtator,...

Nga data 23 shtator rezultojnë të zhdukura dy vajza, E.B., 19-vjeçare, nga fshati Qyshk, dhe L.N., 18-vjeçare, nga fshati Treboviç i Komunës së Pejës. Salih...

Krasniqi kërkon dorëheqjen e Nagavcit

Ministrja e Arismit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci iu ka bërë thirrje edhe njëherë mësimdhënësve nga foltorja e Kuvendit të Kosovës që të...

Asgjë e re, Rizvanolli thotë se Kosovën e pret një dimër...

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka thënë se do të kërkojnë që masat emergjente për situatën energjetike në Kosovë të vazhdojnë edhe më tutje. Kjo...

Bislimi për Draftin e Zajednicës që raportohet se u hartua nga...

Lidhur me raportimet se gjermanët janë duke hartuar Draftin e Zajednicës, është pyetur zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, gjatë një konferencë për media sot. Bislimi...

Lajmet e

Më të lexuarat