Lajme

Lajme

A duhet të dërgojë Gjermania armë në Ukrainë, të paktën për...

0
Gjermania nuk do të dërgojë armë në Ukrainë – madje as për mbrojtje. Vendi po i shmanget diskutimeve për këtë temë dhe deri tani...

Ushtari i UÇK-së: Thaçi rrëshqiti dhe e vrau gishtin, i thash...

0
Pas arritjes së marrëveshjes në Konferencës së Rambujesë, tre anëtarët e delegacionit; Hashim Thaçi, Agim Çeku e Ramë Buja ishin nisur për në Kosovë, nëpërmjet...

Rufki Suma: Më thanë dil prite në kufi dikënd të rëndësishëm,...

0
Pas arritjes së marrëveshjes në Konferencës së Rambujesë, tre anëtarët e delegacionit; Hashim Thaçi, Agim Çeku e Ramë Buja ishin nisur për në Kosovë,...

Ushtari i UÇK-së: Ishim në gjendje me dhanë jetën për me...

0
Streha e parë e delegacionit të Rambujesë, respektivisht kryesuesit Hashim Thaçit, Agim Çekut e Ramë Bujës u bë familja Brava në fshatin Nepuse të...

“Lufta tek kulla Haradinajve: eprori serb u ‘përgjua’ duke thënë “patrullën...

0
Ramush Haradinaj ishte rrëfyer për një betejë të ashpër me forcat serbe tek kulla e tij në Gllogjan. Ai tregoi se pas rënies së...

Malisheva: E kam pyetur Mirsadin, a ke folur me Ramushin? Më...

0
Muhamet Krasniqi, pjesëtar i Grupit të Kumanovës, i dënuar me burgim të përjetshëm në Maqedoni, ka folur me telefon ekskluzivisht nga burgu i Idrizovës,...

Kështu trajnoheshin ushtarët e UÇK-së në Koshare nga anglezi Jonathan Harrison...

0
Jonathan Harrison ishte qytetari anglez i cili iu bashkua luftës së Kosovës, përkatësisht ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, shkruan “Zeri.info”. Në një video që ka postuar...

Britaniku Harrison: Rrustem Berisha më tha të pijmë një shampanjë se...

0
Nga Britania e Madhe erdhi në Koshare për t’iu bashkuar Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Jon Harrison, i dekoruar me urdhrin Adem Jashari, shumë vjet pas...

“Kobra” tregon si e vranë komandantin serb në Koshare, si u...

0
Naser Vllasi, i njohur si komandant “Kobra”, gjatë betejës së Koshares, në emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka rrëfyer detaje...

Takimi në 1992 Rugova – Thaçi: Rrini rahat, ju nuk e...

0
Në vitin 1992 ishte mbajtur një takim ndërmjet kreut të LDK-së z. Ibrahim Rugova dhe Prorektori student z. Hashim Thaçi. Ky i fundit kishte...

RECOMMENDED VIDEOS

POPULAR