Lajme

Lajme

Analisti amerikan: Kurti po i përdor targat për ta detyruar Serbinë...

0
Analisti amerikan Charles Kupchan thotë se gjendja e krijuar mes Kosovës dhe Serbisë është serioze dhe ekziston rreziku për dhunë dhe bllokim të mëtejshëm....

VIDEO: Çeçenët e Kadirov zihen keq në pritë nga ukrainasit

0
Ushtrua e Ukrainës është duke avancuar më shpejtësi duke çliruar terrtioret e saj të pushtura nga Rusia. Pjesë e ushtrisë ruse janë edhe grupi paramilitar...

Me fjalë prekëse, Besian Mustafa e përkujton babanë në 22 vjetorin...

0
Deputeti i LDK-së, Besian Mustafa e ka kujtuar babanë e tij të ndjerë, Xhemail Mustafën në 22-vjetorin e vrasjes së tij. Deputeti i LDK-së përmes...

SHBA-të kanë 200 armë bërthamore në gjashtë vende të Evropës, sipas...

0
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka lëshuar një akuzë të fortë kundrejt SHBA-ve, ku ka thënë se amerikanët po ruajnë 200 armë bërthamore në...

Mos zëvendësimi i orëve, MAShT paralajmëron komunat për shkelje ligjore

0
Zëvendësimi i orëve të humbura gjatë grevës, të shtunëve po konsiderohet i dështuar. Në disa shkolla po mbahet mësim, por në shumicën e shkollave...

Serbisë i kushtëzohen negociatat për anëtarësim në BE me sanksionet ndaj...

0
Parlamenti Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për strategjinë e re të zgjerimit të Bashkimit Evropian. Kjo rezolutë është përpiluar nga deputeti kroat, Tonino Piculla. Në...

Ithtarët e Putinit zbulojnë objektivin e radhës për pushtim: “Ka shumë...

0
Një fans i Vladimir Putinit, Vladimir Solovyov, diskutoi në emisionin e tij lëvizjet e politikës së jashtme të Rusisë, duke përmendur me të ftuarit...

Tahiri për uljen e pagave: Kjo s’mund dhe s’duhet të lejohet

0
Abelard Tahiri, kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, ka reaguar në lidhje me vendimin e qeverisë për uljen e pagave në...

Britania dërgon në Ukrainë përbindëshat e qiellit”: Është vetëm fillimi!

0
Britania e Madhe njoftoi se do të dërgojë helikopterë në Ukrainë për herë të parë që nga fillimi i luftës Rusi-Ukrainë. Gjatë vizitës së tij...

Kandidatja e pavarur për kryetare të Zveçanit, Pantoviq: Lista Serbe merr...

0
Kandidatja e pavarur për kryetare të komunës së Zveçanit, Slagjana Pantoviq, ka bërë të ditur se do të garojë në zgjedhjet e ardhshme lokale...

RECOMMENDED VIDEOS

POPULAR