Lajme

Lajme

Sekretari i NATO-s lë të kuptohet se asgjë s’ka përfunduar në...

0
Sekretari Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se lëvizja e forcave ruse për të cilën u dha njoftimi të martën e 15 shkurtit,...

ZRrE njofton për vendimet e fundit që mori në mbledhjen e...

0
Zyra e Rregullatorit të Energjisë ka mbajtur sot mbledhjen e radhës në të cilën ka marrë disa vendime. Në këtë seancë, Bordi ka marrë vendim...

Merovci ka rrëfyer një prej ngjarjeve më dramatike të luftës, arrestimi...

0
Adnan Merovci në emisioni “Dossier D” me Fidan Ramën në RTV Dukagjini ka rrëfyer një prej ngjarjeve më dramatike të luftës, arrestimi i Ibrahim...

Nervozohet Dodiku pse Komshiqi e uroi pavarësinë e Kosovës: Po provokon...

0
Anëtari serb i Presidencës së Bosnje dhe Hercegovinës, Milorad Dodik, e pa si provokim urimin e përvjetorit të pavarësisë së Kosovës nga ana e...

Veteranët tërhiqen nga organizimi i festës së 14 vjetorit të pavarësisë:...

0
Qeveria e Kosovës ka organizuar festimin e 14-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt. Por, këtë vit Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë...

Çudit Gërvalla: Deklarata nuk ishte e Prindonit, por e Prindonit bashkëshort

0
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, foli edhe për deklaratën e bashkëshortit të presidentes Osmani, Prindron Sadriu, i ngarkuar me punë...

Bie pëlqyeshmëria në popull për presidenten, sondazhi e vendos kah fundi...

0
Albin Kurti është politikani më i pëlqyer, sipas matjeve të opinionit publik nga PIPOS. Një vit pas zgjedhjeve parlamentare, Rubikon ka sjellë ekskluzivisht të dhënat...

Bija e Tahir Sinanit: Babai më puthi në ballë, për herë...

0
Arbanë Qeriqi: Rugovë e nderuar, mirë se vini në Radion Kosova e Lirë! Rugova Tahir Sinani: Përshëndetje. Mire se ju gjej. Unë jam vajza e...

Kurti: Tahir Sinani, përveç trimërisë mbahet mend edhe për mospranimin e...

0
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar Tahir Sinanin në 18-vjetorin e rënies së tij. Kurti në një postim në llogarinë e tij në...

Kush ishte Tahir Sinani, njeriu që mori pjesë në tri luftëra

0
Tahir Sinani ishte komandant i Zonës së Pashtrikut, pastaj njëri nga udhëheqësit e luftës në UÇPMB dhe UÇK-së në Maqedoni. Luftëtari Sinani është kujtuar nga...

RECOMMENDED VIDEOS

POPULAR