Dashi Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill, E diela do të jeni pak nervozë pasi gjërat mund të mos shkojnë ashtu sic duhet në dashuri. Tregohuni të kujdesshëm në investime apo lëvizje të tjera financiare. Zgjidhjet që kërkoni nuk janë të thjeshta.

Demi Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj, Të dielen është një ditë e mirë për dashurinë. E diela është e rëndësishme, veçanërisht me një Peshore ose Bricjap. Mos harroni seriozitetin në punë edhe nëse jeni tepër të emocionuar.

BinjakëtTë lindur më: 21 Maj – 20 Qershor, Falë ndikimit të Hënës, do të jeni mjaft të lumtur nga ana sentimentale. Bëni kujdes me paratë, por mos i nënvlerësoni propozimet e ardhshme.Gaforrja Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik, Jeni nervoz në dashuri, por duhet të ruani qetësinë. Bëni kujdes në punë, mund të ketë ndryshime në momentin e fundit.
LuaniTë lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht, Dita e diele në dashuri është e çuditshme. Nëse jeni në dyshim për lidhjen tuaj, keni nevojë për paqe mendore. Puna nuk shkon mjaft mirë, por zbatoni të gjithë kërkesat që keni Virgjëresha Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator, Duhet të përfshiheni në dashuri dhe bëjeni të dielen! Yjet duan që ju të ndryshoni situatën e marrëdhënies. Në punë e diela është një ditë e mirë për të realizuar projekte, por kontrolloni llogaritë.

Peshorja Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor, Harrojeni përplasjet në dashuri, keni mundësi të mëdha me një Shigjetar. Disa pasiguri mbeten në punë, por ka mënyra të lehta për t’u qartësuar.Akrepi Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor, Keni kaluar ditë aspak të mira në dashuri, por më në fund rikthehet qetësia. Në punë duhet të mbani sa më shumë situatën nën kontroll, por mos prisni të pamundurën.

Shigjetari Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor, Të dielen është një ditë e mirë për dashurinë, veçanërisht nëse jeni në çift me një Peshore. Në punë duhet qetësi dhe kohë për të zgjidhur problemet. Kontrolloni shpenzimet tuaja dhe çështjet ligjore. Bricjapi Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar, Të dielen duhet shmangni diskutimet në dashuri dhe punë. Ruani nervat që të mos shpërtheni pasi situata do të ketë përmirësim në ditët në vijim.

Ujori Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt, Të dielen është një ditë e mirë për dashurinë. Prisni disa ndryshime në punë të cilat për momentin janë vetëm në letër. Peshqit Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars, Ditë të mira për dashurinë po vijnë, sidomos për beqarët. Në punë, mund të zgjidhen debatet lidhur me paratë pasi mund të kryeni kontrata apo marrëveshje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here