Sapo është publikuar një video e kohës së luftës ku zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, i drejtohet qytetarëve të Kosovës, transmeton DrenicaOnline.

Video është publikuar nga Esat Shala ku Krasniqi dëgjohet duke dhënë mesazh të fuqishëm emocionues në Televizionin Shqiptar, TVSH.

“Mesazh dhe thirrje emocionuse e Jakup Krasniqit gjatë luftes 1998/99. Si ka mundesi mu akuzu per krime lufte ky njëri”, ka shkruar Shala sipër videos së postuar në profilin e tij në Facebook.

/DrenicaOnline/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here