Sot manifestohet “Epopeja e UÇK-së”.

“Epopeja e UÇK-së” është ngjarja me të cilën ne për tri ditë me radhë kujtojmë komandantin legjendar Adem Jashari dhe familjen e tij, të cilët u sakrifikuan për lirinë e Kosovës.

Për nder të kësaj familje sot nuk kanë munguar dedikimet nga artisë e deputetë të Kuvendit. Pas Adriana Matoshit e cila publikoi foto të familjes Jashari, Duda Balje ka postuar një foto me Rifat Jasharin, apo ndryshe vëllain e heroit legjendar Adem Jasharit. “Baca Rifat Jashari”, ka shkruar Duda sipër imazhit. Ndryshe sot janë bërë 24 vjet nga rënia heroike e familjes Jashari.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here