Sonte do të zhvillohet meçi i madh mes Florian Markut dhe bokserit britanik Chris Jenkins.

Marku do të mundohet që t’i mbrojë titujt e tij IBF në peshat e lehta në boks, shkruan Periskopi.

Bokseri ynë favorizon më tepër dorën e majt për t’i dhënë goditjen përfundimtare kundërshtarit.

Përderisa mbrohet me dorën e djathtë, Marku me të mjatën godet fuqishëm kundërshtarin.

Dhe nga nokautet e tij, ai i ka bërë të gjitha me dorën e majtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here