Emily Ratajkowski bëhet nënë për herë të parë

Modelja ka sjellë në jetë fëmijën e saj të parë me producentin e filmit Sebastian Bear-McClard.

Ajo ka njoftuar ndjekësit përmes një postimi në profilin e saj në Instagram. “Sylvester Apollo Bear na është bashkuar në tokë, arriti me 3/8/21 në mëngjesin më të bukur dhe të mbushur me dashuri të jetës time”, ka shkruar në mbishkrimin e postimit ku shihet duke mbajtur foshnjën në duar.

Modelja me famë botërore zbuloi lajmin përmes mediave sociale, derisa prindërit festuan shtimin e tyre të ri.

Mamaja e re për herë të parë njoftoi shtatzëninë e saj në fund të tetorit të vitit 2020, me një fotosesion elegant dhe përhapje të kopertinës me ‘Vogue Magazine’.

Emily priti derisa ishte katër muaj shtatzënë për të ndarë lajmin emocionues për media qysh se nga atëherë ajo ka qenë e përkushtuar vetëm ndaj shtatzënisë së saj.

E veshur me të brendshme portokalli, Emily dukej e shkëlqyer ndërsa u gëzua në pritje të foshnjës së saj.

Në intervistën me ‘Vogue’, Emily zbuloi se fëmija i saj do të mbetet jo binar derisa të jenë një i rritur i ligjshëm.

Ajo shpjegoi vendimin e saj: “Kur burri im dhe unë u them miqve se jam shtatzënë, pyetja e tyre e parë pas” Urime “është pothuajse gjithmonë” A e dini se çfarë doni? “.

“Ne na pëlqen të përgjigjemi se nuk do ta dimë gjininë derisa fëmija ynë të jetë 18 vjeç dhe se ata do të na bëjnë të ditur atëherë. Të gjithë qeshin me këtë. Megjithatë, ekziston një e vërtetë në linjën tonë, e cila lë të kuptohet për mundësi që janë shumë më komplekse se me çfarëdo organi gjenital që mund të lindë fëmija ynë, “arsyetoi ajo.

“E vërteta që ne në fund të fundit nuk kemi ide se kush – dhe jo çfarë – po rritet brenda barkut tim.

“Kush do të jetë ky person? Për cilin lloj personi do të bëhemi prindër? Si do të ndryshojnë ato jetën tonë dhe kush jemi?”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *