Boksieri shqiptar, Florian Marku, sonte do të luftojë për mbrojtjen e titullit IBF International në kategorinë e peshave të lehta.

Marku për kundërshtar do ta ketë boksierin britanik, Chris Jenkins. Boksieri shqiptar deri tani ka zhvilluar 11 meçe si boksier profesionit, ku në dhjetë prej tyre i ka fituar, teksa ka edhe një barazim.

Kurse, Jenkins ka 23 fitore, 4 humbje dhe 3 barazime në 30 meçe të deritanishme. Boksierët pritet të futen në ring mes orës 22:00 – 22:30, teksa meçin mes tyre mund ta shikoni në një nga vegzat e mëposhtme:

LINK 1 LINK 2  LINK 3

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here