Një foto ekskluzive e ka siguruar Epilogu. Në këtë foto shihet Heroi i Kombit Mujë Krasniqi dhe njëri nga luftëtarët e parë Kadri Veseli.

Ata shihen të pajisur me kallashnikovë.

Mujë Krasniqi i njohur si Komandant Kapuçi lindi më 6 qershor të vitit 1967[1] në fshatin Çabiq të Klinës dhe më 14 dhjetor1998 ra deshmorë heroikisht bashkë me 36 luftetaret e tij në kufirin shqiptaro-shqiptar pas një prite nga forcat policore serbe,[2] Ai ishte komandant i brigades 113 të zonës operative të Drenicës po ashtu Krasniqi ka qenë pjesmarrës në daljen publike të UÇK-së në fshatin Llaushë të Skënderajt në varrimin e mësusit Halit Geci

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here