Haradinaj nuk dorëhiqet nga posti i deputetit

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka arritur në objektin e Kuvendit të Kosovës.

Pas pak minutave pritet të fillojë seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, ku do të bëhet edhe betimi i 120 deputetëve të legjislaturës së tetë me radhë. Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj tashmë e ka konfirmuar se nuk do të jap dorëheqje nga posti i deputetit.

Për dallim nga hera e kaluar kur Haradinaj u largua nga ky post dhe ia la këtë vend Gazmend Abrashit, këtë herë Haradinaj do të jetë vetë deputet i AAK-së

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *