Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati e ka quajtur deputetin e Vetëvendosjes, Armend Mujën “Gjeneral me allti të ujit në dorë”.

Ai përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se Muja është bërë oportunist kur e ka parë se po fitonte Vetëvendosje. Tutje, ai shton se deputeti i VV-së është akuzuar edhe për hajni, madje thotë se ka për qëllim ta “shaj UÇK-në (fryma e Vjosës e Albinit)”.

“Ky e ka qëllimin me i dhezë disa që s’e kuptojnë prapavinë e tij. Prapavija është e qartë: SHAJ LIDERËT E UÇK-së dhe fiton vota (fryma e Vjosës e Albinit). Pra thjeshtë, ky don me i fitu disa vota më shumë për vete”, ka shkruar ai. Postimi i plotë:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=415891493873016&set=a.347826357346197&type=3

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here