Ka ndërruar jetë ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Haqif Kadriaj.

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarë të tij, përmes postimeve në rrjetin social Facebook.
Kadrijaj ka vdekur pas një sëmundje të rëndë. I ndjeri ishte luftëtar i orëve të para në komunën e Suharekës, komandant në zonën e Pashtrikut brigada 123.
“Ah Axhë më kepute shpirtin. Shume heret na ike o axhë. Familjar dhe miq, ju njoftojme se ka nderruar jete sot axha, komandanti dhe shtylla e familjes Kadriaj. Sot na la nje burre me vlera te medha. U prefsh ne paq axha Haqif. Per ceremonine e varrimit do ju njoftojme me kohe.😭😭😭”, shkrun një familljar në Facebook.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here