“Marre dhe Skandal”, Ganimete Musliu reagon ashpër ndaj deklaratave të Vjosa Osmanit

Ganimete Musliu e PDK-së i ka reaguar ashpër Vjosa Osmanit për deklaratat e kësaj të fundit në BBC ku Kosovën e paraqiste si vend të zhytur në krim e korrupsion.

Musliu me anë të një postimi në Facebook nuk ka hezituar që këto deklarata të Osmanit t’i krahasojë me ato të kryeministres serbe, Ana Bërnabiq.

Madje ka thënë se deklarata të tilla përbëjnë “marre dhe skandal”.

Postimi i plotë:

Kosova është vend i korruptuar dhe zhytur në krim” është e pritshme dhe e kuptueshme të degjohej nga Ana Brnabic, por të thuhet në BBC nga pretendentja për presidente të Kosovës, përveç që është marre përbën edhe skandal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *