Me 20 prill behen 5 vite nga ikja e vllaut Remzi nga kjo bote.

Kujtimi per ju vlla do te jet gjithmon i paharruar i njejt si at dit te ftoft te prillit te vitit 2017.

Ka vetem nje rruge neper te cilen ecen historia e liris se kombit: aja ësht rruga e sakrifices dhe e gjakut te atyre qe jeten ja kushtuan kombit. Ata te cilet ne kthesat e mdhaja historike ishin te gatshëm te falin jeten per ardhjen e liris te kombit – nder ta dhe nder te paret ishe edhe ti vlla Remzi. Kalojn vitet edhe shekuj e kujtimi per ju vlla mbetet gjithmon ne mendjet tona dhe ne kujtesen historike te popullit shqiptar. Brezat qe vijn dot mbajn kujtimet ma te mira ne zemer per ju.
Historia, vepra, jeta dhe sakrifica juaj per atdheun do te kujtohet gjithmon nder breza te familjes Lushi dhe gjith popullit shqiptar.

Lavdi dhe Respekt gjithmon per ju vlla Remzi prehu i qete ne dheuen e Kosoves martire.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here