Një therje me thikë ka ndodhur sot në një shkollë në Prishtinë.

Si pasojë e kësaj therje ka humbur jetën një nxënës. Nga Policia e Kosovës kanë bërë të ditur se rreth orës 07:30 kanë pranuar informatën për një rast vrasje në rrugën “Fahri Fazliu” në kryeqytet.

Lajmi.net ka raportuar për rastin, ndërsa nga policia kanë deklaruar se pas marrjes së informacionit në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore.

“Bazuar në të dhënat fillestare, personi i cili dyshohet se ka marrë lëndime të rënda nga një mjet i mprehtë (thikë) dhe i njëjti është dërguar në Qendrën e Mjekësisë Familjare (QMF), ku edhe është kostatuar vdekja e tij”, tha zyrtarja për informim në Policinë e Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Tutej ut ha se vdekjen e viktimës R.H, mashkull 14 vjeç e ka konstatuar ekipi mjekësor në QKMF. “Aktualisht hetuesit policor kanë nisur një hetim për sqarimin e të gjitha rrethanave me rastin

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here