Mediat serbe kanë filluar ta shqetësojnë Granit Xhakën në konferenca për shtyp

0
Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, dukej i kënaqur teksa shëtiste nëpër zonën mikse pas fitores në start kundër Kamerunit, por në ditët e fundit...

Kurti tha se në pranverë pret njohjen nga Serbia, konsideron se Serbia u pajtua...

0
Kryeministri Albin Kurti në një intervistë për televizionin malazias Gradski RTV, ka theksuar planin evropian të mbështetur nga France dhe Gjermania si mundësi që...

Kica-Xhelili: Qeveria lëndoi sistemin e drejtësisë, s’i takon të flas për vrasjen në Prishtinë

0
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Doarsa Kica – Xhelili ka reaguar ashpër për vendimin e Qeverisë për t’ua ulur pagat gjyqtarëve e...

Opozita akuza Kurtit: Kosova ka humbur duke e kundërshtuar SHBA’në

0
Deputetët e opozitës e kanë quajtur të panevojshme gjithë situatë e krijuar për targat në veri, duke konstatuar se Kosova është kthyer prapa. Ndonëse...

Serbët gjejnë mënyrën si të regjistrojnë vetura të reja me targa ‘KM’

0
Qytetarët serbë që blejnë një veturë të re, e cila më parë nuk ishtë regjistruar në Serbi, nuk do të pajisen më me targa...

Vdes një 48-vjeçar në Burgun e Dubravës

0
Shërbimi Korrektues i Kosovës, ka njoftuar se të premten rreth orës 11:30, në Stacionarin Shëndetësor të Qendrës Korrektuese të Dubravës, ka ndërruar jetë i...

Konjufca: Mbajtja e Thaçit dhe të tjerëve në Hagë e padrejtë, po shkelën të...

0
Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Glauk Konjufca, e ka quajtur të padrejtë mbajtjen në paraburgim të ish-krerëve të UÇK-së, çka sipas tij procesi është...

Molliqaj reagon për skandalin e Speciales: Kosova e lirë nuk po e mbron UÇK-në

0
Edhe kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka reaguar për skandalin e Speciales. Me anë të një postimi në Facebook, Molliqaj tha se Kosova e lirë,...

Vrasja e arsimtares nga burri në Prishtinë – Reagon ministrja Nagavci  

0
Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka reaguar pas rastit të rëndë që u regjistrua mëngjesin e sotëm në Prishtinë, ku dyshohet se bashkëshorti ka...

Media arabe jehonë Portit të Durrësit: Marinë super jahtesh prej 2.5 mld dollarësh

0
“Mohamed Albbari-t i është dhënë drita jeshile për të ndërtuar marinën më të madhe ndonjëherë të super jahteve në Mesdhe”. Kështu e nis shkrimin media...