Kurti ‘krejt punët në vijë’, vendos që objekti i Qeverisë të ndriçohet me flamurin...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se sonte objekti i qeverisë së Kosovës është ndriçuar me flamurin e Ukrainës në shenjë solidariteti me...

Dafina Zeqiri çmend fansat: Shfaqet në koncert pa të brendshme

Ajo gjithmonë ka tërhequr vëmendjen e publikut me veshjet shumë stil e ndonjëherë edhe ekstravagante. Është fjala për Dafina Zeqirin, e cila në çdo dalje...

Aksioni i madh i Policisë: 17 të arrestuar për fajde në Pejë, ngrihen rreth...

Sot në një paraqite për media nga Prokurorisë së Pejë, konkretisht departamenti për krimet e rënda, Sahide Gashi, ka treguar rreth aksionit të zhvilluar...

IT-të nga Ukraina publikojnë sistemin që monitoron lëvizjet e ushtarëve rusë

Një grup ukrainas i specialistëve të teknologjisë kanë aktivizuar një sistem interaktiv që monitoron automatikisht lëvizjet e prezencës ushtarake ruse brenda dhe rreth kufirit...

Martohet djali i Gilit, kështu po duket nusja në fustanin e bardhë

Sot është shënuar një datë e veçantë në kalendar pasi dita, muaji dhe viti përfshijnë numrin dy dhe zero (22.02.2022). E pikërisht në këtë datë...

E pabesueshme: Viktimizohet Rusia, ky është veprimi i saj me diplomatët në Ukrainë

Rusia po vazhdon ta luajë rolin e viktimës, ndonëse po synon një pushtim të plotë të Ukrainës. Siç raportohet nga mediat ndërkombëtare, Rusia tanimë ka...

Vuçiq injoron keq Perëndimin: Do ta dënoj Rusinë kur Ukraina të dënojë bombardimet e...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se do ta dënonte njohjen e pavarësisë së rajoneve separatiste në lindje të Ukrainë nga Rusia, kur presidenti...

“S’kemi zgjidhje tjetër” – Putin i kërkon Parlamentit leje për t’i futur ushtarët në...

Presidenti rus Vladimir Putin ka kërkuar nga dhoma e lartë e parlamentit rus leje për të përdorur forcat e tij të armatosura jashtë vendit,...

Putin e përmend Kosovën pasi iu dha leja nga Parlamenti për përdorimin e forcës...

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka marrë lejen nga ligjvënësit rusë që të përdoret forca ushtarake jashtë Rusisë. Kjo pritet t’i hapë rrugë sulmit...

Ushtarakët rusë nxjerrin detaje: Marshi rus në Aeroportin e Prishtinës që për pak nuk...

Më 1999 forcat ruse kishin hyrë në Aeroportin e Prishtinës përpara forcave të Aleancës. Ata kishin bllokuar Aeroportin pa ndonjë marrëveshje me NATO-n, por...