“A është Kosova pjesë e NATO-s?” – Plenkoviç dhe Milanoviç futen në polemika

0
Pjesëmarrja e Forcave të Armatosura të Kroacisë në misionin e Bashkimit Evropian – EUMAM Ukraine – ka futur në sherr kryeministrin kroat Andrej Plenkoviç...

Hakmarrja ruse për tërheqjen poshtëruese: Rusët sulmuan ashpër Khersonin, ukrainasit numërojnë të vdekurit

0
Në granatimet ruse të Khersonit të enjten, të paktën shtatë persona u vranë dhe 21 të tjerë u plagës, tha Jaroslav Januseviq, një zyrtar...

Supremja liron nga paraburgimi tri infermieret që dyshohet se sulmuan të moshuarën në Pejë

0
Gjykata Supreme i ka liruar nga paraburgimi tri infermieret e dyshuara për sulm fizik ndaj të moshuarës në Qendrën “Orenda” në Pejë. Lajmin për Gazetën...

Eurodeputeti francez s’i ndal provokimet, e quan Kosovën “zemrën e Serbisë”

0
“Prania serbe në Kosovë, djepi i kombit serb, vetë zemra e Serbisë nuk është e negociueshme”, ka deklaruar deputeti francez në Parlamentit Evropian, Jean-Lin...

Osmani cakton 25 dhjetorin për zgjedhjet e Kuvendit Komunal në Zveçan e Leposaviq

0
Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka caktuar datën 25 dhjetor për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin Komunal të Zveçanit dhe atë të...

Publikohen fotografitë e çiftit: Ky dyshohet të jetë burri që e vrau gruan me...

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në një familje në Prishtinë, ku një burrë dyshohet se ka vrarë bashkëshorten e tij. Izet Godeni dyshohet...

Vrasja e rëndë në Prishtinë – 63 vjeçarja ishte arsimtare, zbulohen detaje tjera (Foto)

0
Sadije Miftari-Godeni po dyshohet se është vra nga bashkëshorti i saj Izet Godeni sot në orët e hershme të mëngjesit. Gazeta Insajderi ka mësuar se...

Vuçiq: Nuk e duam Kosovën në Kombet e Bashkuara, a mos do të na...

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se serbët e Kosovës nuk do të kthehen në institucionet e Kosovës derisa të formohet Asociacioni i...

Flaka Krelani vjen me paraqitje provokuese në Ditën e Falënderimeve

0
Këngëtarja e njohur shqiptare, Flaka Krelani, është duke e shijuar tashmë prej vitesh jetën e saj të re në Shtetet e Bashkuara. Ajo i ka...

Dhunimi i vajzës në Viti, policia arreston 27-vjeçarin në Prishtinë

0
Raportoimet para dy dite për një rast të dhunimit të një vazje që ka ndodhur në Viti. Ndërsa tani konfirmohet nga policia arrestimi i...