Reagimi i ashpër i Leonora Jakupit ndaj mediave serbe, merr mbështetje të madhe nga...

0
Leonora Jakupi i reagon ashpër mediave serbe, merr mbështetje të madhe nga fansat. Këngëtarja shqiptare, Leonora Jakupi, së fundi është komentuar në mediat serbe. Kjo pasi...

E zbulon nëna e Beatrix zbulon: Ja çfarë shkruhej në letrën që Donaldi i...

0
Nëna e Beatrix zbulon çfarë shkruhej në letrën që Donaldi i dërgoi dje me rastin e “Shën Valentinit”. Donald Veshaj i dërgoi dje një dhuratë...

Lajmet për rritjen e pagës së Kurtit, reagojnë nga VV: Rrogat s’fshihen më pas...

0
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas raportimeve për Ligjin e ri të pagave, me të cilin është paraparë rritja e pagave edhe për krerët e...

Bija e Tahir Sinanit: Babai më puthi në ballë, për herë te fundit më...

0
Arbanë Qeriqi: Rugovë e nderuar, mirë se vini në Radion Kosova e Lirë! Rugova Tahir Sinani: Përshëndetje. Mire se ju gjej. Unë jam vajza e...

Kurti: Tahir Sinani, përveç trimërisë mbahet mend edhe për mospranimin e shumë marrëveshjeve politik

0
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar Tahir Sinanin në 18-vjetorin e rënies së tij. Kurti në një postim në llogarinë e tij në...

Kush ishte Tahir Sinani, njeriu që mori pjesë në tri luftëra

0
Tahir Sinani ishte komandant i Zonës së Pashtrikut, pastaj njëri nga udhëheqësit e luftës në UÇPMB dhe UÇK-së në Maqedoni. Luftëtari Sinani është kujtuar nga...

S’ka qetësi: Senatorët amerikanë nuk i besojnë Rusisë për tërheqjen e trupave

0
Senatorët në Komitetin e Shërbimeve të Armatosura mbeten skeptikë ndaj raporteve se Rusia ka filluar të kthente disa trupa në baza pas përfundimit të...

A duhet të dërgojë Gjermania armë në Ukrainë, të paktën për mbrojtje?

0
Gjermania nuk do të dërgojë armë në Ukrainë – madje as për mbrojtje. Vendi po i shmanget diskutimeve për këtë temë dhe deri tani...

Ushtari i UÇK-së: Thaçi rrëshqiti dhe e vrau gishtin, i thash ama bre pushkën,...

0
Pas arritjes së marrëveshjes në Konferencës së Rambujesë, tre anëtarët e delegacionit; Hashim Thaçi, Agim Çeku e Ramë Buja ishin nisur për në Kosovë, nëpërmjet...

Rufki Suma: Më thanë dil prite në kufi dikënd të rëndësishëm, nuk më treguan...

0
Pas arritjes së marrëveshjes në Konferencës së Rambujesë, tre anëtarët e delegacionit; Hashim Thaçi, Agim Çeku e Ramë Buja ishin nisur për në Kosovë,...