Situata në veri të vendit vazhdon të jetë e qetë, përkundër bllokadave që kanë krijuar serbët lokalë.

Ndryshe, tre helikopterë të forcave të armatosura serbe janë parë sot pasdite duke fluturuar në territorin e Serbisë, afër pikave kufitare në Jarinë dhe në Bërnjak.Demonstrimin i forcës ajrore ushtarake serbe, eksperti i sigurisë, A. M, e konsideron kërcënim të drejtpërdrejtë për Kosovën nga Ushtria Serbe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here