Nga njësitë policore në një shtëpi të pabanuar në fshatin Gushtericë e Poshtme, në Graqanicë, janë hasur 10 të dyshuar, duke luajtur lojëra të paligjshme të fatit.

Sipas polcisë, rasti ka ndodhur mbrëmë pasmesnate, kurse të dyshuarit janë shoqëruar në stacion policor. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit katër nga të dyshuarit arrestohen dhe dërgohen në mbajtje ndërsa gjashtë të dyshuarit tjerë pas intervistimit lirohen në procedurë të rregullt.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here