LAJMI NGA NJE MUAJ ME PARE/ Shtetet e Bashkuara të Amerikës ia kanë dhuruar Kosovës 55 automjete ushtarake.

Me këtë rast, presidentja e vendit, Vjosa Osmani shprehu mirënjohjen e saj ndaj presidentit të SHBA-së, Joe Biden,
ambasadorit të SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ushtrisë amerikane si dhe popullit amerikan.

Presidentja Osmani tha se SHBA-ja po kujdeset që Kosova t’i zhvillojë kapacitetet e saj ndërvepruese ushtarake, në fotot më poshtë mund ti shikoni mjetet e reja

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here