Presidenti amerikan Biden tha se presidenti rus Vladimir Putin mban përgjegjësinë e plotë për sulmin ndaj Ukrainës dhe tha se Rusia do të përballet me pasojat për shkak të tij.

“Putini është agresori. Putini zgjodhi këtë luftë. Dhe tani ai dhe vendi i tij do të mbajnë pasojat”, deklaroi Biden në komentet në Shtëpinë e Bardhë.

Biden tani po shpall sanksione shtesë ndaj Rusisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here