Në këtë ditë të veçantë nuk mungojnë asnjëherë urimet nga artistët shqiptar.

Edhe këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Rita Ora, nuk ka harruar ta uroj Kosovën në ditën e saj. Përmes një storje në Instagram ajo ka shkruar; Urime Dita e Pavarësisë.

Këngëtarja ka ndarë videon ku ishte e veshur kuq e zi dhe po kërcente valle shqip në koncertin që pati mbajtur në Prishtinë. Rita Ora është njëra ndër këngëtaret shqiptare me famë botërore që nuk e harron asnjëherë prejardhjen nga vjen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here