Forca detare, ajrore dhe raketa supersonike, ushtria ruse organizoi ditën e shtunë një nga manovrat më të mëdha ushtarake, e cila u ndoq nga afër dhe nga presidenti i vendit Vladimir Putin.

Mijëra ushtarë u angazhuan në këtë stërvitje ushtarake që pritet të rrisë dhe më tej dyshimin e perëndimit për qëllimet e Rusisë ndaj Ukrainës.

Sipas një komunikate nga Kremlini, Presidenti Putin i pa këto manovra nga qendra e kontrollit, së bashku me homologun bjellorus, Alexander Lukashenko.

Loading video

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here