Një video e një sulmi në rezidencën e presidentit rus Vladimir Putin është publikuar në rrjetet sociale.

Videoja, e realizuar në qendër të Moskës, përshkruan një person të panjohur duke hedhur një koktej molotov në murin e Kremlinit, raportoi NEXTA.

Për momentin nuk ka të dhëna për “sulmuesin në mur”, as nëse ai është arrestuar nga forcat ruse të sigurisë.

Ai është një mashkull i rritur në moshë të mesme, i cili padyshim nuk pajtohet me vendimet e presidentit rus që po trazojnë globin.

Videoja u bë virale në një kohë të shkurtër dhe është parë me qindra herë herë në një kohë të shkurtër vetëm në Tik Tok.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here