Në rajonin Zhytymir në veriperëndim të Ukrainës njoftohet se është sulmuar dhe shkatërruar sistemi raketor BUK-1 i ushtrisë ruse nga droni i ushtrisë ukrainase Bayrkatar TB2, transmeton Gazeta Metro.


Në veriperëndim të Ukrainës ishte raportuar se ishte bombarduar aeroporti i Ukrainës në Zhytymir, pikërisht nga sistemi rus BUK-1 që u shkatërrua nga ukrainasit.

 

 

Në ndërkohë derisa beteja për Kievin po vazhdon dhe hy në natën e katërt kritike për kryeqytetin ku sirenat e alarmit për sulm janë lëshuar dhe sipas njoftimit të kryetari të kryeqytetit tashmë janë të rrethuar dhe ka pak mundësi largimi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here