Skenat e nxehta mund të bindin audiencën se protagonistët po kalojnë momente të bukura bashkë, por realitet është krejt ndryshe.

Seksi në skena të filmit edhe revolucionarizuar vitet e fundit, me kërkesë që të ofrojë sigurinë e aktorëve. Por, ky veprim ndonjëherë vazhdon dhe shumica e aktorëve pajtohen se kjo detyrë është mjaftë e ndërlikuar për ta, ku pasojat janë pothuajse të pashmangshme.

Hitet e fundit televizive Euphoria, Bridgerton dhe Normal People kanë shumë, por shumë skena seksi.

Por si reagojnë aktorët kur reflektojnë xhirimet e skenave, apo kur i kanë parë për herë të parë?

Këtu janë tetë skena për të cilat aktorët ende janë skuqur pas veprimeve të tyre.

Margot Robbie

<p>Margot Robbie dhe Leonardo DiCaprio performuan skenë seksi në një shtrat me para në Wolf of Wall Street</p>

Ylli i filmit “Wolf of Wall Street”, Margot Robbie, u turpërua aq shumë nga skenat e seksi, saqë I kishte gënjyer prindërit se ishte për shkak të CGI. Në një skenë personazhi i saj Naomi Lapaglia, bëri seks me protagonistin e filmit Jordan Blfort, (Leonardo DiCaprio) në një shtrat të mbushur me dollar.

“Unë thjesht gënjeva familjen time për një kohë vërtet të gjatë dhe i thashë: ‘Nuk më intereson çfarë dëgjon; nuk ka lakuriqësi; Nuk po bëj asnjë nudo. Injoroni çdo gjë që dikush thotë; nuk ka nudo”, tha ajo për Hollywood Reporter.

Paul Mescal

<p>Paul Mescal dhe Daisy Edgar Jones në Normal People</p>

Duke luajtur në Normal People si Connella, përkrah Daisy Edgar-Jones, Mescal pati disa momente gazmore por edhe disa të sikletshme gjatë xhirimit të shfaqjes.

“Të premten e javës së pare, unë dhe Daisy duhej të bënim një ditë me skena seksi dhe u mbuluam me këtë xhel të quajtur Egjiptian Magjike”.

Amanda Seyfried

<p>Amanda Seyfried luajti Sarah Hendrickson në serialin Big Love në 2006</p>

Pasi ylli i Mean Girls, Amanda Seyfriend luajti rolin e Sarah Hendrickson në vitin 200, ajo i shikoi episodet me prindërit e saj dhe u ndjeh e tmerruar kur mbërriti në fund ku u shfaq duke kryer seks.

“Isha ulur atje duke parë dhe krejt papritur, u shndërrua në një skenë ku dy persona po bënin seks, dhe jam unë! Duke bërë seks! Thjesht mendova, ‘Jo, jo, jo!’”, tha ajo për The Telegraph.

Christopher Mintz-Plasse

<p>Christopher Mintz-Plasse ishte 17 vjeç kur luajti në Superbad</p>

Aktori i njohur, Christopher Mintz-Plasse I cili luajti rolin e Fogell në Superbah, tha se nëna e tij ishte e pranueshme teksa po filmonte skenën e seksit, teksa ai ishte vetëm 17 vjeç në kohën e publikimit të filmit.

“Është padyshim e pakëndshme, në atë kohë isha I virgjër kështu që nuk e kisha idenë se çfarë po beja. Isha shumë nervoz, shumë i frikësuar” tha ai.

Dakota Johnson

<p>Dakota Johnson dhe Jamie Dornan në Fifty Shades </p>

Në filmin “Fifty Shades of Grey”, ksihte 20 minuta seks të plotë nga 125 minuta kohë të shfaqjes edhe pse Dakota kishte pasur skenën e nxehtë, tha se nuk janë ndierë rehat.

“Është punë goxha e lodhshme. Unë kam bërë seks për shtatë orë më radhe, port ani e kam kaluar atë”.

Johnson tha se ishte turpëruar pasi ishte goditur me kamzhik në skenë, duke e hedhur në shtrat Jamie Dornan.

Kate Winslet

Yilli i “Titanic”, Kate Winslet, bëri seks me Leonardo DiCaprio në filmin “Revolucionary Road” në vitin 2008. Ajo tha se ky moment ka qenë I vështirë për shkak se burri I saj, Sam Mendes ishte regjisor.

“Unë thjesht vazhdova të thosha, ‘Kjo është shumë… e çuditshme’,” tha Winslet.

Annabelle Wallis

<p>Annabelle Wallis pa skenën e saj të seksit Peaky Blinders me prindërit e saj </p>

Grace Shelby e Peaky Blinders, si shumë të famshëm, e kanë parë skenën e seksit teksa filmin e ka shikuar bashkë me prindërit e saj.

“Isha në një skenë seksi”, tha ajo për “The Graham Norton Show”.

“Ta shikoja këtë me prindërit e mi ishte shumë e vështirë”, rrëfeu aktorja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here