Forcat ukrainase i kanë dhenë një goditje të radhës marinës ushtarake ruse, pasi kanë goditur një prej anijeve të tyre luftarake, e cila po afrohej në brigjet e qytetit jugor të Odessa-s.

Sipas raportimeve nga media e Evropës Lindore, Nexta, ngjarja është e konfirmuar, ndërsa ende pritet një numër viktimash apo dëmesh të shkaktuara. Një video është publikuar po ashtu në media sociale, ku duket edhe goditja e dhënë ndaj anijes ruse.

Ky sulm është në vazhdën e atyre që kanë ndodhur në frontin ajror, ku Ukraina ka shënjestruar me sukses një numër të madh avionësh luftarakë rusë, duke i rrëzuar ato. Luftimet ndërkaq janë ndarë në disa fronte, ku kryesorët mbeten Mariupoli, Kievi dhe Kharkivi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here