Forcat Ajrore të Ukrainës goditën dhe shkatërruan raketa hedhësin e Rusisë i njohur si BM-27 Uragan, shkruan Gazeta Metro.
Në një postim në Twitter, Illia Ponomarenko nga Ukraina, ka publikuar një video kur Ushtria ukrainase me dronin ‘Bayraktar TB2’, shkatërrojnë raketa hedhësin BM-27 Uragan rus. Inteligjenca britanike ka dhënë lajmet e fundit nga fusha e betejës.

Ruset kanë ngecur nëveri rreth 25 km larg Kiev, konvoj i 40 miola i gjate është shpërndarë pas kundërsulmit të suksesshëm ukrainas. Ukraina ka thënë se ka vrarë rreth 12,000 ushtarë rusë që nga fillimi i luftës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here