Një helikopter me mjekë dhe shpëtimtarë u rrëzua në Gjeorgji. Një shpërthim i fortë kumboi në vendin e rrëzimit dhe helikopteri u zhduk në tymin e zi.

Mediat raportojnë se në helikopter ndodheshin pesë persona. Ata janë anëtarë të ekipit të reagimit emergjent të Gjeorgjisë dhe u përpoqën të shpëtonin dy persona të bllokuar në një shkëmb pasi u përplasën me shkëmbinj në Gudaura, një vendpushim popullor skish që gjatë verës bëhet një destinacion i preferuar për aeroplanët dhe paragliderët.

Në aeroplan kishte mjekë dhe shpëtimtarë. Mediat lokale raportojnë se ata janë lënduar, por për momentin nuk ka informacion zyrtar për viktima të mundshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here