Dje, deputeti i LVV-së z. Armend Muja ka reaguar ndaj PDK-së rreth fondit të ushtrisë: Ai ka shkruar në profilin e tij në facebook se “Në fillim çarmatosën UÇK-në, pastaj kufizuan lëvizjen e FSK-së në veri,pastaj kundërshtuan formimin e Ushtrisë së Kosovës, pastaj e mbajtën pa financim.

Së fundmi po kundershtojnë edhe Fondin e Sigurisë. Ky është rekordi i tmerrshëm i PDK-sē në politikën e mbrojtjes. E gjithë kjo përderisa buxheti i Serbisë për mbrojtje (1.2 miliardë euro) tejkalon shpenzimet e ushtrisë së Millosheviqit. Ushtria do të bëhet, Kosova do të mbrohet në çdo cep të territorit”.

Pas këtij reagimi ka reaguar edhe gazetari Milaim Zeka, duke shkruar se “Kurr nuk kisha besu qe ky njeri bahet per hajmali. Nuk kisha brsu qe ky njeri bahet m’i shkri plumbe ne luge. Garant u ba kaps, e nuk po din se çka thote.Armend djali, mendo neser kur nuk je ne politike, qysh ke me i aresyetu keto rrena. Marre bre. Sa per ushtri, siguri e trimeri, ate per te cilet po aludoni, ju kane mbajte, ju mbajne, dhe kane me ju mbajte ne ate koqen e majte…!!!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here