Ushtria ukrainase ka bërë të ditur se një ushtar është vrarë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur në granatimet nga separatistët pro-rusë në Ukrainën lindore në 24 orët e fundit.

Ushtria tha në faqen e saj në Facebook se kishte regjistruar 96 incidente të bombardimeve nga separatistët gjatë 24 orëve të fundit.

Ai tha se forcat separatiste përdorën artileri të rëndë dhe sisteme raketash Grad. Presidenti rus Vladimir Putin të martën deklaroi se ai njeh pretendimet e separatistëve të mbështetur nga Moska për të gjithë rajonin e Donbasit të Ukrainës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here