Tyson Fury do të mbrojë titullin e tij të kampionit WBC në peshat e rënda, ndaj Dillian Whyte.

Dueli mes Fury dhe Whyte ishte paralajmëruar kohë më parë, me Whyte që ishte mandatuar nga WBC për të qenë sfiduesi i kampionit. Tashmë është caktuar edhe data dhe vendi për duelin mes dy gjigantëve britanikë.

Fury do të mbrojë titullin e kampionit në ‘Wembley’, më 23 prill të këtij viti. ‘Gypsy King’ mbanë titullin e kampionit që kur mposhti Deontay Wilder.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here